Preskočiť na hlavný obsah
  1. Domov
  2. Tlačové správy
  3. Stretnutie Poradného kolégia ministra spravodlivosti k trestným kódexom

Stretnutie Poradného kolégia ministra spravodlivosti k trestným kódexom

Dnes sa uskutočnilo ďalšie stretnutie Poradného kolégia ministra spravodlivosti k trestným kódexom so zástupcami Generálnej prokuratúry, NSSR, MVSR(NAKA), SAK a akademickej pôdy. Členmi Poradného kolégia ministra spravodlivosti k trestným kódexom sú štátny tajomník MSSR Peter Sepeši , profesor Jozef Čentéš, dekan Právnickej fakulty UNIBA docent Eduard Burda, predseda TP kolégia NSSR František Mozner, prvý námestník generálneho prokurátora Jozef Kandera, zástupca MVSR riaditeľ NAKA Ľubomír Daňko, zástupca SAK Ondrej Laciak a zástupca zboru poradcov Andrej Popovec

Odborníci diskutovali o principiálnych pripomienkach v rámci medzirezortného pripomienkového konania a hľadali kompromisné riešenia, ktoré vzišli z činnosti expertných skupín. Celkovo na modernizácií trestného práva pracuje viac ako 70 expertov zo všetkých relevantných inštitúcií vrátane mimovládneho sektora.

„Našim cieľom je pripraviť kvalitnú reformu trestného práva, na ktorej bude čo najširšia odborná zhoda. Úlohou stretnutí je odstraňovať rozpory a hľadať vyvážené a spravodlivé riešenia tak, aby sme návrh zákona mohli predložiť na rokovanie vlády v prvej polovici januára,“ konštatoval minister spravodlivosti Viliam Karas.