Preskočiť na hlavný obsah
Oficiálna stránka SK

Doména gov.sk je oficiálna

Toto je oficiálna webová stránka orgánu verejnej moci Slovenskej republiky. Oficiálne stránky využívajú najmä doménu gov.sk. Odkazy na jednotlivé webové sídla orgánov verejnej moci nájdete na tomto odkaze.

Táto stránka je zabezpečená

Buďte pozorní a vždy sa uistite, že zdieľate informácie iba cez zabezpečenú webovú stránku verejnej správy SR. Zabezpečená stránka vždy začína https:// pred názvom domény webového sídla.

Slovenčina

    Ministerstvo spravodlivosti SR rázne odmieta nepravdivé tvrdenia na sociálnych sieťach ohľadne dotácií poskytnutých na podporu ochrany ľudských práv

    Verbálne šírenie nenávisti žiaľ stále naberá na sile aj na sociálnych sieťach niektorých politikov, ktorí sa neštítia šíriť klamstvá vo veci poskytovania dotácií v gescii ministerstva spravodlivosti. Bez akejkoľvek znalosti sa pustili do nenávistnej kritiky  konkrétnych projektov len preto, že v stručnom popise jedného z nich sa objavilo slovo inakosť a tým ho označili za progresívny a neprijateľný. Ďalšiemu vyčítali „výletík“ za 39 tisíc eur.

    V skutočnosti účelom oboch projektov je ukázať deťom, že existujú rôzne voľnočasové aktivity, ktoré môžu navštevovať. A to spoločne, bez ohľadu na to, z akej rodiny pochádzajú. Spomínaný „výletík“ za 39 – tisíc sú v skutočnosti 3 výlety pre deti, každý po 300 eur, teda celkovo ide o sumu 900 eur.  Cieľom týchto výletov je poznanie histórie v oblasti, v ktorej žijú a návšteva múzea holokaustu v Seredi. Ďalší spomínaný je taktiež určený deťom, širokej verejnosti, a jeho cieľom je prijateľnou formou vysvetliť holokaust v nedávnej histórii.

    Informácie spomínaných opozičných predstaviteľov sú síce na oko bombastické, ale nezakladajú sa na pravde a sú mimoriadne  nezodpovedné a nebezpečné. Prácu s deťmi a špeciálne tými ohrozenými považujeme za nevyhnutnú, pretože rezignácia v oblasti prevencie voči nenávistným prejavom by mala nepochybne desivé následky, ktorých sme boli svedkami aj v nedávnej minulosti, ako napríklad v prípade Spišskej Starej Vsi, a to,  si žiaľ niektorí politici vôbec neuvedomujú.